BGONAIR Live

Бейби бум по време на карантината

Хората имат нужда да чуват положителни новини, смята психолог

Бейби бум по време на карантината

 
Болниците са в очакване на бейби бум след пролетната карантина. През декември и януари ще проплачат бебета, заченати по време на затварянето на държавата през март и април, когато се появи COVID-19.
 
Възможно ли е положителното мислене да ни помогне за справяне с усложнената обстановка?
 
Лекарите казват, че тази година са се родили повече близнаци в сравнение с миналата. Според психолога д-р Пламен Димитров, човек има нужда да чува положителни новини и истории, добри практики. 
 
"Неща, които не водят към конструктивни модели за справяне, водят до тревожност", каза той пред Bulgaria ON AIR
 
Психолозите са единодушни, че не бива да изпада в крайностите на "розовите очила" или само крайният песимизъм.
 
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата